Autor Tema: DIY: rasvjeta za noge - focus II FL  (Posjeta: 2575 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline acmen

• focus preFL
  • Starosjedioc foruma
  • Hrđa addicted
    • Automobil: Focus II 1.8TDCi sport
Odg: DIY: rasvjeta za noge - focus II FL
« Odgovori #15 : 01 Siječanj, 2012, 14:06:16 »
Eto da i ovdje postavim još svoga ledičarenja.

Dakle nakon osvjetljenja nogu naprasito sam primjetio da mi je dolje više svijetli nego gore pa reko da i to konačno više sredimo

Stigle mi nove/druge ledice iza za tablicu osvijetliti ali eto opet nisam odolio da ih nešto viška uzmem za 'druge stvari'  uglystupid

Pa eto samo ukratko

Ovu desnu stranu sam ipak morao kemijati sa starim ledicama koje sam izvadio iz tablice

Ovog puta sam totalno sfušao sa vrućim ljepilom jer mi se žica zakeljila odmah na vruće  uglystupid ali ko' ga j**e ionako se ni pod razno ne vidi a služi svrsi

Proba na golo (nemrete vi preko slike niti približno doživjeti zaslijepljenost)

I voila

Zaključak; definitivno prejako, sad komotno mogu čitati L.N. Tolstoja dok se vozim po mraku  :bravo1 Otvorim vrata a ono još 2m baca na cestu  uglystupid

Baš ono smeta za oči. Tek sad skužio zašto je u originalu samo jedna i to točno u sredini k tome još i u udubini te odvojena 'zidićem' od plastike  njanja

Offline mrky047

• FOCUS DRIVER
  • Stari član
  • FOCUS DRIVER
    • Automobil: Focus MKII FL 1.6 Ti-VCT
    • FORD FOCUS KLUB
« Odgovori #16 : 02 Siječanj, 2012, 13:20:24 »
Ove led trakice 24 imam u portapaku već više od god dana, a iste sam nedavno stavio i za osvijetljenje ispod nogu.

Offline acmen

• focus preFL
  • Starosjedioc foruma
  • Hrđa addicted
« Odgovori #17 : 02 Siječanj, 2012, 15:04:10 »
I meni je frajer od koga sam kupio (kad sam još htio) rekao da više nema tih traka upravo iz razloga jer su spojevi loše izvedeni pa kad se mnogo puta preklapaju/savijaju da to vrlo lako hoće popucati. Doduše ja ih uopće ne savijam već su ravno zaljepljene ali eto vrijeme bude pokazalo koliko su stvarno (ne)kvalitetne.

Offline mrky047

• FOCUS DRIVER
  • Stari član
  • FOCUS DRIVER
    • Automobil: Focus MKII FL 1.6 Ti-VCT
    • FORD FOCUS KLUB
« Odgovori #18 : 03 Siječanj, 2012, 15:40:33 »
I meni je frajer od koga sam kupio (kad sam još htio) rekao da više nema tih traka upravo iz razloga jer su spojevi loše izvedeni pa kad se mnogo puta preklapaju/savijaju da to vrlo lako hoće popucati. Doduše ja ih uopće ne savijam već su ravno zaljepljene ali eto vrijeme bude pokazalo koliko su stvarno (ne)kvalitetne.

Ni ja ih ne savijam pa rade OK. č¹Â toviše jedine svijetle baš bijelo, a proba sam dosta drugih.

Offline teciko

• Član foruma
  • **
    • Automobil: Focus MK2
« Odgovori #19 : 05 Siječanj, 2012, 21:32:47 »
Ja sam zaljubljenik u ledice i sve gde je izvodivo ugradjujem, u noge sam dodatno ugradio i ambijentalne crvene diode koje se pale sa pozicijom ali mi deluju preslabo pa na prolece planiram da pojacam ambijentalno i naravno cu poslikati postupak.
Sta se tice centralnog svetla tu se standardno ugradjuje u Titanium i Ghia, ja sam pozicionirao tacno po Ghiainom uzoru i veruj da prostora ima dovoljno, rupu sam otvorio skalpelom prilicno lako nakon visekratnog premeravanju i sablona na papir uzet od novog svetla koje je imalo zabice za ukopcavanje u otvor. Jedini problem je nastao sa dovodenjem struje jer od prednjeg svetla se nije moglo provuci direktno kroz srediste tu ima neka brana (greben) koja verovatno ucvrscuje plafon pa sam morao vuci okolo iznad vrata ali nije problem.
Vidi se znatno bolje nego prije, jer sam unutra ugradio one plocice sa 24LED.
Sutra se nadam da cu poslikati nesto i prikaciti!

Offline teciko

• Član foruma
  • **
« Odgovori #20 : 07 Siječanj, 2012, 15:31:50 »
Evo poslikao ovo novo srednje svetlo i izgleda ovako

plocica sa 10 ledica

sveti prijatnom i zadovoljavajuce jakom svetloscu
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2012, 15:46:38 teciko »

Offline Šteki

• Forum Fanatics
    • Automobil: Mondeo Mk3 2.0 LPG
« Odgovori #21 : 07 Siječanj, 2012, 15:41:57 »
Probaj malo nešto popravit, ja ne vidim nikakve slike!  :hm:

...e sad je dobro!  :top:
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2012, 15:54:26 č¹Â teki »

Offline acmen

• focus preFL
  • Starosjedioc foruma
  • Hrđa addicted
« Odgovori #22 : 07 Siječanj, 2012, 15:53:32 »
Svaka čast odlično je ispalo.

Nego daj mi odgovori na pitanja koja me jako zanimaju a postavio ti ih pred 5-6 postova. Hvala unaprijed.

Offline teciko

• Član foruma
  • **
« Odgovori #23 : 07 Siječanj, 2012, 15:56:56 »
Ovako svetli prednje na koje sam stavio dve plocice sa obe strane jer je bilo dovoljno mesta

a ovo sam improvizirao ali je korisno za citanje karte!?

ima ih sa obe strane

a ovo je u noge na orginalnom mestu postavljeno osvjetlava i na zadnjim pozicijama jer je ledica dosta jaka

Offline teciko

• Član foruma
  • **
« Odgovori #24 : 07 Siječanj, 2012, 16:11:53 »
E to to, daj što bolje poslikaj i što detaljnije probaj to objasniti. Ja također već duže vremena planiram nabaviti duplo centralno svjetlo od focusa/mondea i staviti baš isto kao i ti ali se sve bojim dirati po tom nebu a kamoli rezati.

I vidiš ovo je super ideja pripasati od drugog auta tu konzolu, uopće se nisam toga sjetio dosad.

Dakle sve me zanima; kako si točno te čime rezao nebo, da li postoji kakva priprema sa unutrašnje strane, koliko uopće ima mjesta za ugurati tamo nešto, da li ti se nebo išta pa i namjanje objesilo ili savinulo od radova, kako si te da li si uopće pogodio baš sredinu, jesi li uopće se ravnao po nečemu ili si ti odredio gdje je ta sredina (pitam jer u jačim opremama baš tamo ima već original osvjetljenje).

Te najbitnije; razlika prije i sada? Jel' baš dan-noć razlika  :haha:

I mene je bolelo rezati po nebu posebno sto je tada auto bio samo 1-2meseca star ali veruj kada sam obavio posao zadovoljstvo je bilo tako jako da sam zaboravio na rupu odmah :zubo:
Mesta ima dovoljno za ugurat takvo sto pa makar i od drugog auta kod mene skode fabije.
Nema teorije da se nebo obesi jer je dosta tvrdo i zategnuto a jos i lepljeno na sredino sto treba zaobici sa novom zicom oko gornjeg dela vrata jer pripreme kod mene nije bilo.
Mesto sam kopirao od Fokija Ghia jer  sam se i ja bojao pre rezanja da ne z....em nesto njanja

Offline teciko

• Član foruma
  • **
« Odgovori #25 : 08 Siječanj, 2012, 13:51:31 »
Ovo je dioda koju koristim za osvetlenje nogu

Jacu nisam mogao naci a da ne bude traka,
a ovako je izvedeno ambijentalno svetlo donjeg dela ali zbog slabe svetlosti na prolece dolazi traka sa crvenim diodama :cool:

Offline acmen

• focus preFL
  • Starosjedioc foruma
  • Hrđa addicted
« Odgovori #26 : 08 Siječanj, 2012, 14:23:53 »
Wau ovo je genijalna ideja sa donjim ambijentalnim svjetlom  :notworthy: :notworthy: :notworthy:

btw da li imaš gornje ambi svjetlo? Jel' ti to u planu? Ako ne kupiš OEM to se također može u DIY izvesti (ima jedan odličan DIY od jednog dečka šta si na hondi to napravio).

Offline gugy

• Starosjedioc foruma
    • Automobil: Fiesta 1,1 SWAP on 1,3 + LPG
« Odgovori #27 : 08 Siječanj, 2012, 15:06:32 »
Ovo šta je teciko uslikao takvo svijetlo imam i ja u č¹Â kodi Feliciji od žene..

Offline teciko

• Član foruma
  • **
« Odgovori #28 : 08 Siječanj, 2012, 19:19:14 »
Kao sta sam napomenuo ambijentalno ide sa crvenom led trakom na prednje i zadnje noge, ondak u ladici na centralnoj konzoli i mozda u ovim plafonskim svetlima unutra ali to najprije prolazi na test da ne bude suvuse neukusno :cheesy:
Traka je kupljena ali ceka toplije vreme jer ima dosta za razvlacenje zica, a to treba pedantno izvesti i ukloniti sve after market tragove
Napominjem da sam odlucio za crveno ambijentalno jer je nocno osvetlenje na prekidace crveno, ko ima zeleno svetlo bolje bi bilo sa zelenim diodama :dojaja:

Offline acmen

• focus preFL
  • Starosjedioc foruma
  • Hrđa addicted
« Odgovori #29 : 08 Siječanj, 2012, 20:15:36 »
ko ima zeleno svetlo bolje bi bilo sa zelenim diodama :dojaja:

Ma kakvo pobogu zeleno  idiot jesi vidio ikad u sex shopu da je nešto zelenim osvjetljeno  uglystupid

Crveno je jedino pravo i ispravno  bravo