Autor Tema: Focus MK2 spuštanje prozora sa ključem??  (Posjeta: 331 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zoki156

• Novi član
  • *
    • Automobil: Ford Focus
Focus MK2 spuštanje prozora sa ključem??
« : 14 Srpanj, 2017, 21:13:33 »
Dali netko zna dali se može i kako uključiti opcija da mogu spustiti prozore sa ključem??
Znači držim par sekundi tipku za otključavanje i prozori se spuste.. Isto tako i podignu kad držim tipku za zaključavanje..   :)
Svaka pomoć bi dobro došla u ovim vrućim danima..  :hvala:

Offline acmen

• focus preFL
  • Starosjedioc foruma
  • Hrđa addicted
    • Automobil: Focus II 1.8TDCi sport
Odg: Focus MK2 spuštanje prozora sa ključem??
« Odgovori #1 : 14 Srpanj, 2017, 21:18:11 »
Nemaš modul koji podržava radnju. To imaju samo ovi viši paketi opreme.

Pretpostavljam da također nemaš impulsno spuštanje/dizanje oba prozora.

Offline zoki156

• Novi član
  • *
« Odgovori #2 : 14 Srpanj, 2017, 21:21:13 »
Nemaš modul koji podržava radnju. To imaju samo ovi viši paketi opreme.

Pretpostavljam da također nemaš impulsno spuštanje/dizanje oba prozora.
Dobro pretpostavljaš.. Vozačev još i mogu spustiti jednim dodirom ali dignuti ne. Moram držati dok se ne podigne skroz. Ali suvozačev se spušta i podiže koliko držim.

Offline Misak

• Član foruma
  • **
    • Automobil: Ford Focus 2.0 LPG + Focus 1.4 LPG
« Odgovori #3 : 14 Srpanj, 2017, 21:27:42 »
to je onda to.. ja na jednom imam impulsno dizanje i spustanje svih prozora i takodjer mogu i preko kljuca odraditi isto, dok na drugom focusu imam istu situaciju kao ti i takodjer ne mogu preko kljuca... paket opreme vise...
Focus 2.0 LPG

Focus 1.4 LPG

Offline zoki156

• Novi član
  • *
« Odgovori #4 : 14 Srpanj, 2017, 21:37:42 »
to je onda to.. ja na jednom imam impulsno dizanje i spustanje svih prozora i takodjer mogu i preko kljuca odraditi isto, dok na drugom focusu imam istu situaciju kao ti i takodjer ne mogu preko kljuca... paket opreme vise...
Baš ću probati preko frenda u ovlaštenom servisu probati vidjeti dali ima ta opcija u Ecu da se može uključiti ili je jednostavno nisu stavili.. Budem javio dali se šta može napraviti ili ne.
Nemam tempomat ali ga mogu staviti i uključiti tu opciju. Možda je tako i sa prozorima..

Offline Misak

• Član foruma
  • **
    • Automobil: Ford Focus 2.0 LPG + Focus 1.4 LPG
« Odgovori #5 : 14 Srpanj, 2017, 21:58:51 »
vjerojatno mozes ugraditi modul i prekidace pa bi onda radilo.. ovako ako samo ukljucis u softwareu opet nema sto raditi..
i za tempomat ugradjujes dodatne tipke te ukljucujes opciju u softwareu...
Focus 2.0 LPG

Focus 1.4 LPG

Offline acmen

• focus preFL
  • Starosjedioc foruma
  • Hrđa addicted
    • Automobil: Focus II 1.8TDCi sport
« Odgovori #6 : 14 Srpanj, 2017, 22:01:18 »
Ne možeš to aktivirati, eto ti jedan moj davni post...

Citat: acmen
Nemaš šta (ne)pokušati jer konkretno ja to odavno već tražim no eto bezuspješno. Kontam skinuti s nekog karamboliranog no pogađaš takvih sa tom opremom baš i nema pogotovo trovratnih a sve ganjc novo niti ne želim znati koliko košta.

Dakle sumirano:

1. i osnovno modul za upravljanje prozorima (impulsno dizanje/spuštanje, daljinsko dizajne/spuštanje...)

E sad pitanje je da li mi bez toga uopće imamo pripremu za sve to da ne bi bilo kad/ako ga nabaviš da ga nemaš u šta ukopčati  :misli

2. prekidači koji imaju duple položaje dolje (kao što mi imamo samo kod spuštanja) ali i gore i to oba tako (ovo na slici je za 5vratne focuse, tebi treba naravno samo sa dva prekidača)

3. moguće izmjena GEM modula jer nešto mi govori da kad/ako bi i nabavili sve potrebno da to ipak treba biti omogućeno preko tog (master) GEM modula  :misli

4. razno  :kava Uglavnom ima tu posla, sve to košta poprilično, nema tih dijelova na svakom ćošku a na koncu totalno je upitan rezultat  :kava Ako sam dobro skužio općenito guglajući neki čak kažu da su potrebni neki posebni/drugačiji još sami motorići podizača jerbo tu su još neki senzori razine i pritiska/dojneg&gornjeg otpora prozora...

Uglavnom dobio si neki dojam pa eto  :vid ga

Hm baš malo guglam i izgleda da tu ipak treba puno puno više negoli šta prvotno (za)mislio  :zbunjen
Citat:
It is possible to retrofit the "comfort windows" but it is a lot of work and you will need many parts.

Focus MK2/MK2.5 models with 2 electric windows are equipped with a conventional power window system. The windows are controlled directly by the window switch. Only the driver door has the quick down function wich is controlled by an extra electrical circuit in the driver door switch.

Focus MK2/MK2.5 models with 4 electric windows (and also some ST and RS models) are equipped with "comfort windows". The window switches gives just a signal by the CAN-bus network to the door modules which control the window motors (and some other functions). Door modules are only present in cars which have options that require the door modules. Benefits of this system are the quick up and down functions of all windows and the global opening and closing by the remote control.

If you want to retrofit the "comfort windows" you will need the following parts.

* The wiring looms in all doors.
* The window switches in all doors.
* Power window motor with door module for both front power windows.
* Complete mechanism with power window motor and door module for both rear windows.

Afterwards the door modules must be programmed to the car. I am planning to do this upgrade later this year and collected almost all the needed parts.

Offline Dejo

• Dieselhead
  • Forum Fanatics
  • Crne kobile, najbolje kobile!
« Odgovori #7 : 14 Srpanj, 2017, 23:20:36 »
Treba o drugi modul za otključavanje i zaključavanje....

Offline zoki156

• Novi član
  • *
« Odgovori #8 : 16 Srpanj, 2017, 17:58:57 »
Treba o drugi modul za otključavanje i zaključavanje....
Imam ja osjećaj da ću stati s tim a da nisam ni počeo.. Ako sve to treba samo da bi ja spustio prozor s ključem budem ja njega spuštao kad sjednem u auto.    :cheesy: