Autor Tema: Prebacivanje benzin plin  (Posjeta: 430 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online stripy92

• Novi član
  • *
    • Automobil: Ford Fiesta mk4
Prebacivanje benzin plin
« : 09 Srpanj, 2017, 09:54:09 »
Zdravo bečari, može mi netko objasniti kako uživati u vožnji sa autom na plin? Problem je u sljedećem - novi sam vozač lpg-om pogonjenog vozila i uočavam upozorenja o izgaranju ventila ukoliko se diže auto u veće okretaje. Dakle ja trebam preticati ili jednostavno brže startati, smijem li u vožnji prebacivati benzin plin i koliko često?
Hvala i lp

Offline bo

• Black eyes
  • Administrator
  • Forum Fanatics
  • Petrolhead
    • Automobil: Mondeo MkIV 2,5T Duratec Focus Mk2 FL 1,6 Duratec
Odg: Prebacivanje benzin plin
« Odgovori #1 : 09 Srpanj, 2017, 10:30:00 »
Za takve kratke radnje nema potrebe prebacivati na plin.

Druga stvar da ga pržiš neko duže vrijeme, npr. na AC.

Online zg-mata

• Stari član
    • Automobil: Fiesta MK9 TDCi , MB A 170CDI, Laguna 2.0 dCi
« Odgovori #2 : 09 Srpanj, 2017, 10:30:49 »
Kod pretjecanja i kratkotrajnog dizanja u veće okretaje neće mu ništa biti.  Jedino ne smiješ ga po autocesti šiljiti iznad 4000 rpm.
Ako imaš bolju plinsku elektroniku u njoj se može napraviti da automatski prebaci na  benzin iznad xy broja okretaja.

Bo je bio brži sa odgovorom

Online Domba

• Član foruma
  • **
    • Automobil: Ford Focus 2009 1.6 TI VCT LPG && Toyota Auris 2016 Hybrid 1.8 HSD
    • Cro-Detailing prvi hrvatski detailing forum
« Odgovori #3 : 09 Srpanj, 2017, 18:40:37 »
Doslovce šuti i prst u uho i vozi jedino po propisima. Problem je recimo kada dođeš u Njemačku i slučajno nema nikoga na autoputu pa odlučiš vidjeti koliko ide auto i naravno to gledas 100 200 300km... E tu prebaci na benzin :)

Inače meni je na 3800-3900 okretaja pri 130kmh a znao sam ga držati na 4500 i nikome ništa. Jedino kada ide uzbrdica prebacim na benzin i kada završi nazad na plin.
www.cro-detailing.com - prvi hrvatski detailing forum

Offline Dalibor

• Punopravni član
  • Ford Focus MKII 1.6 Ti-VCT 2011.
    • http://www.myspace.com/daliborzulejhic/?pm_cmp=nav
« Odgovori #4 : 11 Srpanj, 2017, 08:02:52 »
Ja vozim svog Clia na plin identično kao na benzin. Nikakvih problema za sada.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Offline Deda Mraz

• Krampus
  • Novi član
  • *
    • Automobil: Ford Focus 2
« Odgovori #5 : 13 Studeni, 2017, 09:16:39 »
Problem je u sljedećem - novi sam vozač lpg-om pogonjenog vozila i uočavam upozorenja o izgaranju ventila ukoliko se diže auto u veće okretaje.
Meni je izgorio jedan ventil dok je bilo držano na cca 150 km/h na tempomatu. Neko pravilo je da se ne bi trebalo ići preko 130 km/h ako se vozi na plin sa isključenom pumpom goriva.
Ako se ne varam, ima neka finta da se naštela sistem da cijelo vrijeme pumpa goriva ispušta malu količinu benzina, i onda limita nema; ali to moram još provjeriti sa Boyskim.
Kod mene se javlja drugi problem, ja mijenjam 1-2 pumpe goriva godišnje na mom Focusu. -.-

Online stripy92

• Novi član
  • *
« Odgovori #6 : 13 Studeni, 2017, 09:20:02 »
Meni je izgorio jedan ventil dok je bilo držano na cca 150 km/h na tempomatu. Neko pravilo je da se ne bi trebalo ići preko 130 km/h ako se vozi na plin sa isključenom pumpom goriva.
Ako se ne varam, ima neka finta da se naštela sistem da cijelo vrijeme pumpa goriva ispušta malu količinu benzina, i onda limita nema; ali to moram još provjeriti sa Boyskim.
Kod mene se javlja drugi problem, ja mijenjam 1-2 pumpe goriva godišnje na mom Focusu. -.-
Vezano za pumpu goriva, ako u rezervoaru ima ispod četvrtine goriva onda se pumpa brže vrti i zagrijava. Može to utjecati na radni vijek pumpe, iako mislim da se u Hrvackoj svi voze na rezervi ...

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Offline sarakuzza

• Kompresija boy
  • Forum Fanatics
  • Kad se uozbiljim kupit ću CeVeHa mit acht ventil
    • Automobil: Mondeo MK1(RS),MK2(2.0),MK3(1.8)
« Odgovori #7 : 13 Studeni, 2017, 10:13:57 »
Uvelike ovisi o konstrukciji pumpe, ove fordove su većinom podložne izgaranju

Offline Deda Mraz

• Krampus
  • Novi član
  • *
    • Automobil: Ford Focus 2
« Odgovori #8 : 13 Studeni, 2017, 10:27:54 »
Vezano za pumpu goriva, ako u rezervoaru ima ispod četvrtine goriva onda se pumpa brže vrti i zagrijava. Može to utjecati na radni vijek pumpe, iako mislim da se u Hrvackoj svi voze na rezervi ...
Vjerovao ili ne, meni je uvijek IZNAD 3/4. :(

Uvelike ovisi o konstrukciji pumpe, ove fordove su većinom podložne izgaranju
Trenutno koristim zamjensku. Dosad su mi zamjenske crkavale radi manjeg pritiska; ali ova zadnja ima pritisak kao i original, no džaba...

Brijem da bi trebao napraviti foru da se troši i benzin u nekoj mikrokoličini, tek toliko da ima protok...
« Zadnja izmjena: 13 Studeni, 2017, 10:32:48 Deda Mraz »

Offline Misak

• Član foruma
  • **
    • Automobil: Ford Focus 2.0 LPG + Focus 1.4 LPG
« Odgovori #9 : 13 Studeni, 2017, 11:36:43 »
ja bih cak rekao je manji problem ovdje plin... na Focusu MK2 1.4 sam promjenio 3 original pumpe u garanciji, a kad je riknula i ta treca original uzeo sam najjeftiniju zamjensku u Tokicu i odonda nemam tih problema vec 100 000km... prva pumpa je riknula nakon 3 000km dok je auto jos bio iskljucivo na benzinu.. druga je riknula na nekih 30 000km, a treca na cca 80 000km... odonda je zamjenska gore i nema frke... auto je sad na 180 000km na plin... izgleda da su konstrukcijski nesto gadno zeznuli... samo bez upozorenja prestane raditi...
Focus 2.0 LPG

Focus 1.4 LPG

Offline sarakuzza

• Kompresija boy
  • Forum Fanatics
  • Kad se uozbiljim kupit ću CeVeHa mit acht ventil
    • Automobil: Mondeo MK1(RS),MK2(2.0),MK3(1.8)
« Odgovori #10 : 13 Studeni, 2017, 13:51:12 »
Nema veze s proizvođačem (original, zamjenska) već do konstrukcije i hlađenja.
Ta "fora" sa trošenjem benzina nema smisla jer gorivo preko povrata se vraća u rezervar.

Pogledaj kako se ugrije (ako budeš u prilici) gorivo nakon 15ak minuta cirkuliranja ako ga ima samo par litara.

Offline Šteki

• Forum Fanatics
    • Automobil: Mondeo Mk3 2.0 LPG
« Odgovori #11 : 13 Studeni, 2017, 15:28:58 »
Ja upravo danas kupio novu opet Bosch-ovu pumpu (uložak).....ova koja je sad na autu (isto Bosch) je stavljena prije cca godinu dana ali upravo daje znakove da će riknuti uskoro kako mi je davala i ona prethodna prije godinu dana....

I ja sam mislio da razina goriva ima veze, no očito nema. Stalno imam minimalno pola rezervoara benzina....

Kako ju sačuvati? Čuo sam da ljudi si naprave klasični prekidač u kabini koji je spojen sa samom pumpom u rezervoaru i čim se prebaci na plin, oni ju gase na taj prekidač da ne radi i samim time se ne pregrijava.....to nije dozvoljeno imati i rijetko koji plinski meštar će to pristati napraviti  jer u slučaju da pri pretjecanju ostaneš bez plina, crkava auto i može nastati sranje.....znači samo za ljude koji paze na količinu plina pa čim je pri kraju, palit pumpu goriva......ja si sad razmišljam to dati napraviti...

Online stripy92

• Novi član
  • *
« Odgovori #12 : 13 Studeni, 2017, 15:32:23 »
Ja upravo danas kupio novu opet Bosch-ovu pumpu (uložak).....ova koja je sad na autu (isto Bosch) je stavljena prije cca godinu dana ali upravo daje znakove da će riknuti uskoro kako mi je davala i ona prethodna prije godinu dana....

I ja sam mislio da razina goriva ima veze, no očito nema. Stalno imam minimalno pola rezervoara benzina....

Kako ju sačuvati? Čuo sam da ljudi si naprave klasični prekidač u kabini koji je spojen sa samom pumpom u rezervoaru i čim se prebaci na plin, oni ju gase na taj prekidač da ne radi i samim time se ne pregrijava.....to nije dozvoljeno imati i rijetko koji plinski meštar će to pristati napraviti  jer u slučaju da pri pretjecanju ostaneš bez plina, crkava auto i može nastati sranje.....znači samo za ljude koji paze na količinu plina pa čim je pri kraju, palit pumpu goriva......ja si sad razmišljam to dati napraviti...
Vezano za neispravnu pumpu goriva, koji su znakovi da je pri kraju? Meni auto teže pali kada je blizu rezerve. Čim je iznad prve četvrtine sve ok. Jel i to pumpa pri kraju?

Offline Šteki

• Forum Fanatics
    • Automobil: Mondeo Mk3 2.0 LPG
« Odgovori #13 : 13 Studeni, 2017, 15:36:02 »
Slabije prima gas, gotovo da se guši motor.....pri laganom gasu to nije jako primjetno, no čim daš malo više gasa, on skoro pa ne reagira, bar ne trenutno, nego jako jako oklijeva, guši se doslovno. Čim dostigne temp i prebaci se na plin sve ok! To su meni skoro uvijek bili simptomi....

Online stripy92

• Novi član
  • *
« Odgovori #14 : 13 Studeni, 2017, 15:38:51 »
Slabije prima gas, gotovo da se guši motor.....pri laganom gasu to nije jako primjetno, no čim daš malo više gasa, on skoro pa ne reagira, bar ne trenutno, nego jako jako oklijeva, guši se doslovno. Čim dostigne temp i prebaci se na plin sve ok! To su meni skoro uvijek bili simptomi....
Nije mi to baš dobra vijest, ali bolje je znati nego da me uhvati nespremnog. Hvala na prosvjetljenju...