Autor Tema: All seasons gume  (Posjeta: 956 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dln4

• Član foruma
  • **
    • Automobil: Ford Mondeo 2.0 Tdci
Odg: All seasons gume
« Odgovori #15 : 12 Srpanj, 2017, 13:46:26 »
Da , to nas sve zanima  :coffee:

Offline dln4

• Član foruma
  • **
« Odgovori #16 : 12 Prosinac, 2017, 10:25:44 »
Evo 3 mjeseca na novim Michelin CC 235/45/17.U Vulkalu me došlo 1000 kn/kom. dot 2017. Nisam probao snijeg, nisam imao prilike. znam da je prerano za prvi dojam,jer je guma nova, po kiši je stvarno dobra. Stari set felgi i guma prodao.Ne želim čeličane više. Ako ove ne izdrže 3 sezone i 40 000 km, mijenjam marku  :cool:

Offline zg-mata

• Stari član
    • Automobil: Fiesta MK9 TDCi , MB A 170CDI, Laguna 2.0 dCi
« Odgovori #17 : 12 Prosinac, 2017, 21:41:34 »
Evo da nastavim sa izvještajem.
Sad je guma godinu dana na autu i napravljenih 30.000 km. Prednje potrošene 2 - 2.5 mm, i na mokrom u zadnjih 3-4 tj imale su problema sa gripom. Zamjenjena pozicija naprijed nazad i sad je situacija dosta bolja po mokrom, ali po snijegu od neki dan je bilo vrlo loše za razliku od prošle zime.  Da li je takav mokar snijeg uzrok?  Javit ću kad padne novi.
Za sada se čini kad se potrošio sloj od 2 mm da je značajan pad performansi uz naravno prekuhavanje ljetos dalo ovakav ishod.

Online hrkljuc

• Administrator
  • Forum Fanatics
  • turbo slowmotion on 4-wheels
    • Automobil: Fiesta mini AM 1.5tdci
    • my web
« Odgovori #18 : 13 Prosinac, 2017, 09:15:15 »
vožnja po mokrom snijegu zna neki put biti kao i po ledu, tako da nemora biti da su popustile...
tako su mi se ponašale i save s3, ko na sanjkama  :D
prdi, smrdi, al ajd... bar ide :D

Offline Roda

• Član foruma
  • **
    • Automobil: Puma 1.7 VCT, Focus mk2 1.6
« Odgovori #19 : 14 Prosinac, 2017, 14:57:03 »
Cross climate je prakticki kvalitetna ljetna gume (po sastavu) sa profilom da "prolazi" po snijegu i na mokrom oko nula, ali samo prolazi, dok s tim profilom gumi na bocnom drzanju, feedbacku aquaplaningu etc. tko stvarno treba cjelogodisnju gumu bar po logici isplativosti a zivi u unutrasnosti ne obala i otoci - pinite rađe ako bas mora bit michelin onda vector all seasson, to je prava cjelogodisnja, ili su trenutno najbolje opcije cijena i sto dobijes Fulda MulitC HP i Kleber Q2  u 205/55R16... makar bi meni osobno bilo prihvatljivo imat cjelogodisnje (manje od 1000km godisnje) necu to! ocu se vozit i s dobrom ljetnom i dobrom zimskom se vozim s gustom i potpunom kontrolom i sportskije (zavoji, kisa etc) nego sto bi pazio i ko po jajima s najnovijom cjelogodisnjom... Michelin CC vidio u zivo i samo mi se ucinilo sitina sto pisu strucnjaci - ljetna guma s profilom da prođe po zimi  a kosta duplo i duplo ne manje siguerna a nego dobre ljetne i zimske imat kroz period od 3-4 godine!!! cjelogodisnja vise nije to nakon 2 sigurno!!!
Na plin se kuha, lozionu grije, a benzin vozi!

Offline dln4

• Član foruma
  • **
« Odgovori #20 : 15 Prosinac, 2017, 12:43:09 »
ne znam je li ljetna po sastavu, ali na opip je jako mekana i meni djeluje više "zimskije"  :coffee:

Offline Roda

• Član foruma
  • **
    • Automobil: Puma 1.7 VCT, Focus mk2 1.6
« Odgovori #21 : 15 Prosinac, 2017, 16:08:50 »
usporedi na 5'C sa drugim jednako starima all seasons... a ne pricam o tome da je mekana, normalno da je svaka kad je nova pa i ljetna, al u raznim casopisima i portalima se pisalo o tome, u usporebi sa 15-ak u+zimskih guma - uvjerljivo zadnja po mjerenjima, ima test, lako je iskopat... IMHO ne vrijedi te novce, ne vrijedi niti pola...
Na plin se kuha, lozionu grije, a benzin vozi!

Offline dln4

• Član foruma
  • **
« Odgovori #22 : 15 Prosinac, 2017, 18:11:38 »
Nemam prilike opipavati gume okolo, možda ako netko ima goodyear ili sl. ako vidim, ali ne vjerujem da će na opip biti neke razlike. Ja sam gume uzeo, jer sam se prije 2 zime po snijegu na debelom minusu i nevremenu vozio na njima u Tusconu i izgledalo je da dobro drže cestu, bila im je 2. sezona, zato sam ih uzeo. prije sam imao zimski set GY UG7 i ljetni Goodyear, koji sam spržio nakon 25 000 km. Ne vjerujem časopisima ni mjerenjima, više iskustvima ljudi ,kao kolega koji ih je kupio prije mene. Ja ih imam na Mondeu mk4, motor 2.0 tdci, pa ću prenijeti svoja iskustva kad budem znao više.

Offline Sivi Ptich

• Član foruma
  • **
    • Automobil: Fiesta ST
« Odgovori #23 : 15 Prosinac, 2017, 18:55:17 »
Vozim već drugu sezonu Fulda Multicontrol u 195/65/15 i izuzetno sam zadovoljan. Iznenadila me prijanjanjem na snjegu,a naravno odlična na kiši. U ljetno vrijeme kod maksimalnog i naglog kočenja nešto je duži zaustavni put u usporedbi sa ljetnom gumom što je i bilo za očekivat jer guma je prošarana lamelicama i kanalima za odvod vode.

Kod agresivne vožnje, prilikom pretjerivanja i zanašanja primjetio sam da se više troši od ljetnih guma.

Za obiteljski auto srednje klase moja preporuka.

:drive:
Rally driver